Recenzja książki Joanny Polis „Barbara Rosiek Inna Perspektywa”

16976990_1271376192949041_782685846_n

To publikacja, w której Joanna Polis przeprowadza wywiad z autorką, kultowego „Pamiętnika narkomanki” Barbarą Rosiek. Znajdziemy w niej także zbiór zdjęć, z różnych etapów życia pisarki i poetki, a także niepublikowane jak dotąd fragmenty jej dzienników.

Książka skupia się na uporządkowaniu faktów, które miały miejsce w bujnym, a chwilami trudnym życiu, Barbary Rosiek, która bez wątpienia, w swym artystycznym dorobku, uchodzi za tajemniczą i ciągle lawirującą między światem realnym a literacką fikcją.
Jednak mimo tego, że rozmowa często odnosi się do książek i poezji, jakie do tej pory wyszły spod pióra Rosiek, Joanna Polis porusza trudne tematy, odważnie zadając pytania chwilami niewygodne, aczkolwiek potrzebne, by poznać artystkę bliżej. Aby dowiedzieć się, jak wygląda jej świat, jej życie, co ceni sobie najbardziej i jakie jeszcze chcę osiągnąć cele.

Barbara Rosiek otwarcie odpowiada na pytania, opowiadając o przebytych traumach i ciężkich chwilach w jej życiu, ale również o tym, co dobre i z czego obecnie czerpię dobrą energię oraz inspirację. Ta rozmowa jest podróżą, podczas której zachęca się czytelnika do refleksji, jest innym spojrzeniem na temat, który do tej pory był mocno zaszufladkowany.

Książkę cechuję duża odwaga autorek, bez silnie wypowiadanych kwestii i autentyczności Barbary Rosiek oraz dociekliwości Joanny Polis i umiejętności stawiania nie zawsze jednoznacznych pytań, publikacja nie byłaby tak ciekawą jak jest obecnie.

 

16934197_1271377739615553_6368794_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.