Jak dobrać torebkę do sukni wieczorowej?

142014002953917400Szykując się do przyjęcia wieczorową porą, musimy pamiętać nie tylko o właściwym stroju, ale także o odpowiednich dodatkach. Piękna suknia jest tu tak samo ważna jak biżuteria, buty czy torebka.

Pamiętajmy, że każdy z tych elementów może z łatwością popsuć całą stylizację. Nie lekceważmy ich – tym bardziej, że dobór nie jest wcale taki trudny. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. Poniżej prezentujemy te dotyczące torebki wieczorowej.

Pierwsza odnosi się do jej rozmiaru. Powinien on zostać niewielki. Absolutnie nie wolno nam brać ze sobą workowatych toreb, które tak skutecznie pomagają nam każdego dnia. Wieczorowe przyjęcie i gustowna suknia zasługują na więcej klasy i elegancji. Torebki powinny być zgrabne i drobniutkie – to oznacza ograniczone miejsce. Zastanówmy się więc czego tak naprawdę potrzebujemy tego wieczora i nie wypychajmy torebki do granic możliwości. Weźmy telefon, dokumenty, pieniądze, klucze, zaproszenie oraz niektóre kosmetyki – nic więcej.

Druga zasada – torebka wieczorowa powinna mieć pasek lub łańcuszek. Nie jest to oczywiście przymus – śmiało możemy wybrać taką, która nie jest tak wyposażona, jednak znacznie ułatwia to sprawę. Dlaczego? Pamiętajmy, że nie na każdym przyjęciu możemy pozostawić torebkę na krześle przy naszym stoliku. Czasami musimy ją nosić przy sobie. Ciągłe trzymanie jej w ręku jest najzwyczajniej uciążliwe i utrudnia wiele czynności.

Trzecia zasada wiąże się z kolorem torebki i dopasowaniem jej do sukni i butów. Nie bez powodu uważa się, że jeden z najlepszych wyborów to czarna kopertówa i szpilki w tym samym kolorze. Są one uniwersalne i pasują do większości kreacji. Nie ma co ukrywać, że taki zestaw powinien znaleźć się w szafie każdej kobiety. Można oczywiście rozszerzać swoją kolekcję o inne kolory. Jeśli zdecydujemy się na wybór torebki w kolorze sukienki, pamiętajmy, że powinna być ona w tym samym odcieniu lub różniącym się maksymalnie o jeden ton. Buty nie muszą być dopasowane do torebki. Mogą być zgoła inne. Pamiętajmy jednak aby ujednolicić je ze strojem. Dobrze, gdy suknia się z nimi zlewa.

http://wedboom.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.