Będą darmowe podręczniki dla gimnazjalistów

glasses-568408_640W ostatnich dniach na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej mieliśmy okazję przeczytać list ministra do dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjów. Z treści listu wynika, że od roku szkolnego 2015/2016 darmowe książki i ćwiczenia trafią do uczniów większej ilości klas szkoły podstawowej oraz zastąpią podręczniki do gimnazjum dla pierwszoklasistów.

Do tej pory z darmowymi książkami i ćwiczeniami miały okazję pracować dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Jak podaje Minister Edukacji w liście do dyrektorów szkół i gimnazjów, od przyszłego roku szkolnego z rządowym podręcznikiem rozpoczną pracę uczniowie drugiej i czwartej klasy szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy gimnazjum. Dzieci zostaną wyposażone w książki, materiały edukacyjne oraz ćwiczeniowe.

Według zapowiedzi ministerstwa pozostałe roczniki zostaną wyposażone w rządowy podręcznik w roku szkolnym 2017/2018. Do tego czasu rodzice tych dzieci muszą jeszcze wygospodarować pieniądze na zakup książek w księgarni – a to spory wydatek. Istnieje jednak co najmniej kilka sposobów na to, aby nabyć tanie podręczniki. W tym celu warto odwiedzić szkolny kiermasz organizowany rokrocznie przed samymi wakacjami lub zajrzeć do popularnego w mieście antykwariatu, który prowadzi także skup i sprzedaż podręczników. Dobrym rozwiązaniem jest także zapoznanie się z ofertą księgarni internetowych – do ich zalet należy dostępność niemal wszystkich obowiązujących w szkołach podręczników, wygoda (zakupu dokonuje się w domu), oszczędność czasu, a także pieniędzy. Niektóre z e-sklepów oferują promocje i rabaty, kiedy np. kupujemy podręczniki poza sezonem lub kompletujemy od razu cały zestaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.