Dobre buty trekkingowe dla „skalniaka”

Trekking w obecnych czasach cieszy się ogromną popularnością. Ta dyscyplina daje możliwości długiego przebywania na łonie natury. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby w odpowiedni sposób się do tego przygotować. Przydadzą się m.in. polskie buty trekkingowe. Nie można decydować się jednak na wybór pierwszego, lepszego obuwia. Z należytą ostrożnością trzeba wybrać taki model, który odpowiedzialny jest m.in. za bezpieczeństwo „skalniaka”.

Syntetyk czy skóra?

Ile osób, tyle jest osób. Są osoby, które wolą postawić na obuwie wykonane z materiałów syntetycznych. Nie można pomijać doświadczonych piechurów, którzy nie wyobrażają sobie, żeby na ich nogach były inne buty, niż te wykonane ze skóry. Jak więc odpowiedzieć na pytanie, jakie powinny być buty trekkingowe wykonane w Polsce?

Za skórą przemawia to, że są one solidne, wytrzymałe, cechujące się długą żywotnością. Przy czym są one niezwykle ciężkie, co też dla wielu osób jest wadą. W szczególności, jeżeli ma się przy sobie ciężki plecak. Mówi się, że skórzane buty są wodoodporne, ale tak nie jest do końca. Zależne jest to od tego, z jaką skórą (gruba, cienka) ma się dokładnie do czynienia. Z kolei obuwie syntetyczne jest lekkie, co dla wielu osób jest ogromną zaletą. Materiał pozwoli skórze na nogach oddychać, dzięki czemu nie ma obaw, że nawet po długiej wędrówce, nogi będą przepocone. Aczkolwiek, ich wytrzymałość nie jest tak mocna, jeżeli porówna się je do obuwia wykonanego ze skóry.

Wyprofilowane obuwie w góry

Polskie buty trekkingowe musi posiadać podeszwę, która będzie w odpowiedni sposób wyprofilowana. Dlaczego? Ponieważ to ona w dużej mierze odpowiedzialna jest za amortyzację ewentualnych wstrząsów, czy też nierówności, jakie na pewno często będą występować na trasie. Warto również wiedzieć, że dobrze wykonana podeszwa jest w stanie korzystnie wpłynąć na niwelację wad postawy. Warto więc pamiętać nawet o takich aspektach, jeżeli ktoś będzie chciał wybrać dobre buty trekkingowe wykonane w Polsce.

Na samym końcu warto porozmawiać o tym, jak wysokie powinny być buty do trekkingu. Wysokie czy niskie? Tutaj również należy odwołać się do indywidualnych preferencji. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim polskie buty trekkingowe powinny być wygodne, z zapewnieniem odpowiedniej przyczepności do podłoża. Niskie buty trekkingowe zapewniają większą swobodę. Wysokie buty zawsze należy mieć przy sobie, jeżeli ktoś wybiera się na w wysokie partie góry. Dlatego też przed zakupem, należy pomyśleć o wielu ważnych czynnikach.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.