Czy opalanie natryskowe jest zdrowe?

beach-16695_640Delikatnie opalone ciało zawsze wygląda dużo piękniej i zdrowiej niż przesadnie blada skóra. Sylwetka wydaje się smuklejsza, a wszelkie niedoskonałości, takie jak cellulit czy rozstępy u pań, mniej widoczne. Z drugiej strony regularny kontakt z ostrym słońcem i lampami w solarium może prowadzić do powstania oparzeń, a nawet nowotworów. Czy można uzyskać piękną skórę “muśniętą słońcem” bez uszczerbku na zdrowiu? Okazuje się, że tak. Sztuczna opalenizna w sprayu nie bez powodu jest uważana za najlepszy sposób opalania.

Zalety opalania natryskowego

Opalanie w sprayu odbywa się bez udziału promieniowania UV, obecnego zarówno w słońcu jak i w lampach stosowanych na solarium. Jednocześnie to metoda zapewniająca natychmiastowy i piękny efekt brązowej skóry. Głównym składnikiem stosowanym w specjalistycznych preparatach jest składnik DHA, bezpieczny i bardzo łagodny dla każdej skóry. Zabieg wykonuje się za pomocą narzędzia, które rozprowadza preparat w postaci mgiełki bezpośrednio na skórze. Wskutek działania DHA na aminokwasy skóry, uaktywnia się działanie melaniny, naturalnego związku odpowiedzialnego za brązowy kolor ciała. Spray jest w stanie pokryć nawet tak trudno dostępne miejsca, jak np. linię włosów. To wyjątkowo szybki sposób na piękną opaleniznę – efekty jednego opalania natryskowego porównuje się do sześciu sesji w solarium.

Jak wybrać najlepszy gabinet?

Dzisiaj w każdym większym mieście działają profesjonalne salony posiadające w swojej ofercie “opaleniznę w sprayu”. Pytanie tylko, jak wybrać ten najlepszy? W końcu umiejętne stosowanie natrysku, które jest konieczne dla uzyskania równomiernej opalenizny, wymaga umiejętności, precyzji i doświadczenia. Dlatego wybierając odpowiedni gabinet kosmetyczny warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kwalifikację i staż pracy personelu. Można nawet dopytać o to, od jakiego czasu opalanie natryskowe znajduje się w ofercie konkretnego salonu. Tak naprawdę cena nie zawsze odpowiada jakości wykonania zabiegu, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zaufanie miejscom cieszącym się odpowiednią reputacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.