Czy opalanie natryskowe jest zdrowe?

beach-16695_640Delikatnie opalone ciało zawsze wygląda dużo piękniej i zdrowiej niż przesadnie blada skóra. Sylwetka wydaje się smuklejsza, a wszelkie niedoskonałości, takie jak cellulit czy rozstępy u pań, mniej widoczne. Z drugiej strony regularny kontakt z ostrym słońcem i lampami w solarium może prowadzić do powstania oparzeń, a nawet nowotworów. Czy można uzyskać piękną skórę „muśniętą słońcem” bez uszczerbku na zdrowiu? Okazuje się, że tak. Sztuczna opalenizna w sprayu nie bez powodu jest uważana za najlepszy sposób opalania.

Zalety opalania natryskowego

Opalanie w sprayu odbywa się bez udziału promieniowania UV, obecnego zarówno w słońcu jak i w lampach stosowanych na solarium. Jednocześnie to metoda zapewniająca natychmiastowy i piękny efekt brązowej skóry. Głównym składnikiem stosowanym w specjalistycznych preparatach jest składnik DHA, bezpieczny i bardzo łagodny dla każdej skóry. Zabieg wykonuje się za pomocą narzędzia, które rozprowadza preparat w postaci mgiełki bezpośrednio na skórze. Wskutek działania DHA na aminokwasy skóry, uaktywnia się działanie melaniny, naturalnego związku odpowiedzialnego za brązowy kolor ciała. Spray jest w stanie pokryć nawet tak trudno dostępne miejsca, jak np. linię włosów. To wyjątkowo szybki sposób na piękną opaleniznę – efekty jednego opalania natryskowego porównuje się do sześciu sesji w solarium.

Jak wybrać najlepszy gabinet?

Dzisiaj w każdym większym mieście działają profesjonalne salony posiadające w swojej ofercie „opaleniznę w sprayu”. Pytanie tylko, jak wybrać ten najlepszy? W końcu umiejętne stosowanie natrysku, które jest konieczne dla uzyskania równomiernej opalenizny, wymaga umiejętności, precyzji i doświadczenia. Dlatego wybierając odpowiedni gabinet kosmetyczny warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kwalifikację i staż pracy personelu. Można nawet dopytać o to, od jakiego czasu opalanie natryskowe znajduje się w ofercie konkretnego salonu. Tak naprawdę cena nie zawsze odpowiada jakości wykonania zabiegu, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zaufanie miejscom cieszącym się odpowiednią reputacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.