Depilacja woskiem – najlepszy sposób na gładką skórę

barefoot-1149848_640

Istnieje wiele mniej lub bardziej skutecznych metod usuwania zbędnego owłosienia. Najskuteczniejszą i najbezpieczniejsza z nich jest depilacja woskiem, ponieważ usuwa ona włosy wraz z ich cebulką. Sprawia to, że odrastające włosy są cieńsze, słabsze i rzadsze. Ważne jest, aby zabieg wykonać poprawnie, aby uniknąć efektów ubocznych.

Rodzaje wosków

Depilację woskiem można przeprowadzić na wiele sposobów. Najpopularniejsze są woski miękkie i twarde. Depilacja za pomocą wosku miękkiego, to klasyczny zabieg. Na skórę nakłada się odpowiednio rozgrzany wosk, a następnie usuwa się go za pomocą pasków fizelinowych. Natomiast wosk twardy rozgrzewa się do temperatury 45 stopni, a jego konsystencja nie wymaga używania pasków fizelinowych. Jest to metoda nieco droższa, jednak przez większość kobiet uważana za mniej bolesną. Dzięki temu, że cieplejszy wosk wnika głębiej w kanaliki i przykleja się głównie do włosków, nie wywołuje dużych podrażnień skóry.

Poprawnie wykonany zabieg

Aby uniknąć wrastania i łamania się włosków pod skórą, wosk należy zerwać pod kątem 40 stopni. Ważne jest, żeby wosk zrywać w przeciwnym kierunku do jego wzrostu, szybkim i zdecydowanym ruchem. Należy pamiętać również, że wosk jest ciepły, więc bardzo łatwo o poparzenia i niepotrzebne podrażnienia. Depilacja taka w warunkach domowych nigdy nie będzie całkowicie skuteczna. Dlatego właśnie, w celu pozbycia się zbędnego owłosienia, warto udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, gdzie będziemy mieć gwarancję poprawnie wykonanego zabiegu. Ponadto wykwalifikowana kosmetyczka zadba o odpowiednią pielęgnację skóry.

Wady i zalety wosków

Depilacja woskiem jest zabiegiem bolesnym, jednak ból towarzyszący wyrywaniu włosków jest krótkotrwały. Do jednej z największych wad takiej metody zalicza się fakt, że aby była ona całkowicie skuteczna, włosy muszą osiągnąć długość około 1 cm. Jeżeli natomiast zostanie wykonana niedokładnie, nie ma możliwości powtórzenia jej w krótkim czasie. Należy pamiętać jednak, że depilacja woskiem pozostawia efekt gładkiej skóry od dwóch do nawet sześciu tygodni – w zależności od regularności wykonywanych zabiegów. Odrastające włoski są cieńsze, jaśniejsze i mniej widoczne. Ponadto woskiem można usuwać owłosienie z każdej części ciała, a dzięki temu, że depilację wykonuje się rzadziej – wywołuje ona zdecydowanie mniej podrażnień niż klasyczna maszynka do golenia. Warto więc zastanowić się nad takim zabiegiem, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.