Depilacja woskiem – wady, zalety i rodzaje

woman-1432540_640

Depilacja woskiem jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Wiele kobiet, w obawie przed bólem, rezygnuje z tej metody na rzecz klasycznej maszynki lub depilatora. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Wady i zalety wosku

Depilacja woskiem nie jest łatwym i szybkim zabiegiem. Zdecydowanie szybciej jest użyć pod prysznicem maszynki do golenia. Ta jednak podrażnia skórę, a efekt utrzymuje się do 3 dni. Niektóre kobiety już następnego dnia mogą zaobserwować na swoich nogach czarne, kłujące kropeczki. Wosk wnika aż do mieszka włosowego i zastyga. Dzięki temu możemy usunąć cały włos i cieszyć się gładką skórą od 3 do 6 tygodni. Regularna depilacja woskiem sprawi, że włoski staną się cieńsze, jaśniejsze i będą odrastać coraz wolniej. Ponadto tym sposobem depilować można praktycznie każdą część ciała. Coraz popularniejsze staje się depilacja woskiem okolic bikini.

Ta metoda, poza wieloma zaletami, posiada również kilka wad. Przede wszystkim musimy liczyć się z bólem, który towarzyszy zrywaniu wosku ze skóry. Dodatkowo, aby depilacja była najskuteczniejsza, włosy muszą osiągnąć długość około 1 cm. Zabieg jest czasochłonny i nie jest łatwy. Można wykonać go w warunkach domowych, jednak nie zawsze osiągnie się pożądany efekt.

Rodzaje woskowych depilacji

Aby skutecznie usunąć włoski woskiem, najlepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Salony oferują głównie dwa rodzaje wosków – miękki i twardy. Depilacja woskiem miękkim to klasyczna depilacja przy użyciu paska fizelinowego. Jest to najszybsza i najpopularniejsza metoda usuwania włosków. Dzięki temu, że kosmetyczka zrywa plaster pod odpowiednim kątem, zapobiega łamaniu włosów pod skórą. Nie jesteśmy w stanie osiągnąć takiego dokładnego efektu w domu.

Wosk twardy natomiast podgrzewa się do temperatury 45 stopni i nakłada bezpośrednio na skórę. Dzięki optymalnej temperaturze nie ma ryzyka poparzenia skóry. Ciepły wosk wnika głębiej i dokładniej usuwa włoski, pozostawiając efekt gładkości na dłużej. Zabieg taki nie wymaga użycia flizeliny, a dzięki rozgrzanej skórze zabieg ten jest mniej bolesny. Polecany szczególnie do depilacji okolic bikini i dla osób z bardzo wrażliwą skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.