Dlaczego lubimy wysyłać kartki?

celebration-70200_640Bez względu na okazję: urodziny, imieniny, rocznicę czy święta lubimy dać znać bliskim nam osobom, że o nich myślimy. Najlepszym sposobem na okazanie swoich uczuć jest wysłanie kartki. To najprostsza droga do wywołania uśmiechu na twarzy kogoś, na kim nam zależy.

Przez jakiś czas kartki zostały nieco zapomniane przez rosnącą popularność internetu, komunikatorów i portali społecznościowych. Jednak coraz więcej osób wraca do tej formy kontaktu, a wysyłanie kartek może odbywać się w zupełnie nowej formie. Dzisiaj kartka to nie tylko tekturka ze zdjęciem i krótkimi pozdrowieniami z wakacji na odwrocie. Wiele osób pasjami przegląda perełki z minionych lat w zbiorach Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona lub kolekcjonuje najpiękniejsze egzemplarze. Portale postcrossingowe umożliwiają uzyskanie oryginalnych pocztówek z każdego zakątka świata. Samodzielne wykonywanie pocztówek to ciekawa opcja na spędzenie wolnego czasu i pasja wielu ludzi – poza tym nic nie cieszy tak, jak dostanie pięknej kartki, której przygotowaniu nadawca poświęcił trochę czasu.

W dobie internetu popularne stają się także e-kartki. W skrócie chodzi o wysyłkę pocztówek za pomocą internetu – wybieramy kartkę, płacimy, podajemy dane adresata i klikamy wyślij. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kartek, wciąż zdobywająca nowych fanów.  Do zalet wysyłania e-kartki należą szybkość, możliwość zrealizowania transakcji prosto z domu lub z miejsca pracy (wystarczy komputer lub smartfon z dostępem do sieci), bogata oferta modeli skupiona na każdej stronie internetowej oraz możliwość personalizacji kartki.

Uwielbiamy pocztówki za ich urok, ponadczasowość i ciepłe uczucia, jakie ze sobą niosą. Każda wysłana kartka znaleziona w skrzynce pocztowej (lub, na miarę XXI wieku, elektronicznej) to w końcu oznaka pamięci, miłości i chęć przekazania pozytywnych emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.