Atrakcje w okolicach Rewala

sunset-86214_640Rewal jest jedną z najczęściej odwiedzanych nadmorskich miejscowości turystycznych. Jeśli zdecydujemy się na wyjęcie pokoju w Rewalu, możemy być pewni, że nie zabraknie nam atrakcji do zwiedzania. W samej miejscowości jest dużo rzeczy, które warto zobaczyć, jednak okolice Rewala również obfitują w liczne obiekty warte uwagi.

Na gminę Rewal składają się takie miejscowości jak między innymi Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz czy Niechorze.
Niewątpliwą atrakcją jest ciuchcia „Retro”, która kursuje między Rewalem a Niechorzem. Co ciekawe po wcześniejszym uzgodnieniu, ciuchcia może podjechać pod wskazany adres o umówionej godzinie.
Po przybyciu do Niechorza warto odwiedzić miejscową latarnię, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Budowla ta, licząca 45 metrów wysokości, została wzniesiona z czerwonej cegły na wysokim klifie. Od 1866 roku góruje dumnie nad okolicą.
Na terenie Niechorza znajduje się jedna z dwóch baz rybackich gminy Rewal, gdzie można kupić od lokalnych rybaków świeże ryby. W miejscowości tej znajduje się również Muzeum Rybołówstwa Morskiego oraz zagroda chłopska z przełomu XVIII i XIX wieku.

W Pustkowie natomiast wart uwagi jest Bałtycki Krzyż Nadziei i znajdujący się w jego sąsiedztwie Park Przyjaciół. W miejscowości tej znajduje się także drewniany statek, który służy jako dekoracja lub scena w trakcie różnych lokalnych uroczystości.
W Trzęsaczu warto zobaczyć ruiny kościoła gotyckiego na klifie, a także Kościół Neogotycki, w którym znajduje się wczesnobarokowy ołtarz z nieistniejącego już kościoła gotyckiego. Interesujące może być również zwiedzanie zespołu pałacowo- folwarcznego, który w obecnej postaci istnieje w Trzęsaczu od połowy XVIII wieku. Pałac jest otoczony rozległym parkiem, a na jego terenie wciąż można znaleźć pozostałości starego ogrodu oraz zabudowania inwentarskie.

Na terenie gminy Rewal znajduje się dużo więcej ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć (np. zabytkowy dworzec w Pogorzelicy). Niezależnie od tego czy wynajmiemy sobie pokój w Rewalu czy też w innej miejscowości, będziemy mogli odwiedzić je wszystkie, świetnie się przy tym bawiąc. Wybierając to miejsce na letni wypoczynek, możemy być pewni, że nudzić się nie będziemy. Chyba, że sami zechcemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.