Złota jesień i pierwszy dzwonek

140835187590733000Być może należysz do licznego grona rodziców, którzy urlop i wszelkie związane z tym przyjemności mają za sobą.

Inaczej jest u Twojej pociechy, dla której te kilka ostatnich wakacyjnych tygodni, to czas, gdzie beztroska łączy się z oczekiwaniem na pierwszy po dziewięciu tygodniach dzwonek. Gdy polska złota jesień, o jaką coraz trudniej w związku ze zmianami klimatycznymi, zbliża się nieuchronnie, to sygnał, że pora na kompletowanie szkolnej wyprawki.

Czasy, które pamiętają niektórzy rodzice, gdy to podręczniki szkolne były dostępne nieodpłatnie, dawno minęły. Dlatego trzeba kupić je samodzielnie, i zdążyć nie tylko pierwszymi jesiennymi liśćmi spadającymi z drzew, ale przed pierwszym dzwonkiem. Można dużo zaoszczędzić. Banalne stwierdzenie, w jakie niektórzy wciąż wątpią, że zakupy online pozwalają na niemałe oszczędności czasu oraz pieniędzy, także znakomicie sprawdza się w przygotowaniu ekwipunku ucznia. Podręczniki mogą w dobrej księgarni online kosztować nawet 20-30% taniej niż w tradycyjnym punkcie. Przy zakupie jednej pozycji może się to wydawać niewiele, ale gdy te, co najmniej kilkanaście procent pomnoży się przez ilość książek, to wyjdzie spora suma.

Podobnie jest, gdy podczas kupowania podręczników, zamówimy także w jednym sklepie czy księgarni inne niezbędne przybory. Nastolatkom przydadzą się słowniki czy mapy, młodsi ucieszą się z farb, kredek, flamastrów, kolorowych piórników czy plecaków z wizerunkami bajkowych bohaterów.

Kolejnym plusem w porządnej księgarni internetowej, jest to, iż w jednym miejscu znajdują się propozycje konkurujących ze sobą wydawnictw. Tradycyjne księgarnie ze względu na ograniczenia powierzchni magazynowych muszą skupić się na pozycjach największych graczy czy też wydawnictw, z jakimi mają podpisane umowy. Księgarnia online to kompletna oferta, do tego w przypadku zamówień o większej wartości można liczyć na bezpłatną wysyłkę kurierem. Odbiór w dogodnym miejscu – dom lub praca – to kolejny niezaprzeczalny atut, zwłaszcza, gdy mieszka się na uboczu. Gorące lato już wkrótce przejdzie do historii. Jesień, także ta złota, to czas, gdy kilku- czy kilkunastolatki znów zasiądą w szkolnych ławach, a od rodziców zależy, w jakim nastroju wrócą z pierwszych szkolnych zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.