Jak wysłać paczki kurierem

paczka w kartonie

Usługi firm kurierskich przed laty były dostępne wyłącznie dla firm. Dziś wiele się zmieniło i każdy przysłowiowy Kowalski może wysyłać kurierem paczki do Polski, jak i za granicę. Jak tego dokonać? To znacznie łatwiejsze niż się wydaje. Szczególną rolę odgrywa w tym internet, zapewniając nam jeszcze większą bliskość usług kurierskich niż może się wydawać.

Jak spakować paczkę dla kuriera

Na początek musimy spakować przesyłkę, którą kurier od nas odbierze i doręczy do adresata. Przykładowo będzie w niej trochę ubranek dziecięcych, kilka książek i flakonik ulubionych perfum. Poszukujemy zatem kartonowego opakowania – pudełka, w którym te wszystkie rzeczy zmieścimy. Najlepiej aby karton był wykonany z tektury składającej się z kilku warstw – wówczas będzie znacznie bardziej odporny na uszkodzenia. Do kartonu wkładamy rzeczy w kolejności takiej, aby te najcięższe znajdowały się na dole, a najlżejsze na górze. Przy czym pamiętamy że przedmioty łatwo tłukące, jak nasz flakonik perfum umieścić między ubrankami, które zamortyzują ewentualne wstrząsy. Szklaną buteleczkę można również zabezpieczyć poprzez kilkukrotne owinięcie jej w tzw. folię pęcherzykową – bąbelkową. Na koniec pudełko zamykamy, zaklejamy od góry taśmą pakową i jeśli posiadamy folię stretch, możemy kilkukrotnie go owinąć. Z pudełka należy usunąć wszystkie ewentualne etykiety adresowe, pochodzące z wcześniejszych przesyłek.

Jak zamówić kuriera?

Teraz przyszła pora na zamówienie kuriera, wydrukowanie etykiety adresowej i opłacenie przesyłki. Można w tym celu skorzystać ze stron internetowych, które są tzw. pośrednikami firm kurierskich. Niektóre z nich, od dawna działające w Polsce i cieszące się dobrymi opiniami to Apaka lub Furgonetka. Kiedy wszystko mamy już zapłacone i zamówione, pozostaje nam przykleić etykietę na opakowanie. Robimy to w taki sposób, który nie pozwoli etykiecie na odklejenie się, ale kod kreskowy pozostanie nie zasłonięty. Paczkę kurier może odebrać od nas ze wskazanego w zamówieniu adresu – domu lub pracy. Można ją również dostarczyć do wskazanych punktów pick up i tam pozostawić. Zostanie ona przekazana kurierowi przez obsługę tego punktu. Chcesz wysyłać paczki, ale konto puste? Kredyt gotówkowy jest lekiem na takie problemy. Obiecałeś wysłać rodzinie paczkę z prezentami? Nie masz na to pieniędzy? Nie przejmuj się – kredyt gotówkowy może pojawić się na twoim koncie jeszcze następnego dnia, pozwalając na honorowe wywiązanie się z danej obietnicy.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.