Jakie korzyści daje depilacja laserowa?

Niechciane owłosienie może znaczni utrudnić życie – osłabić pewność siebie, powodować uczucie frustracji, a nawet skłaniać do rezygnacji z niektórych części garderoby czy z ulubionych czynności. Odpowiedzią na bolączkę osób, którym przeszkadza owłosienie ciała, jest depilacja laserowa. Chociaż o tym zabiegu coraz częściej się słyszy, nadal u wielu wzbudza parę wątpliwości, wynikających głównie z niewiedzy. Poniżej rozwiewamy kilka z nich.

Ból i podrażnienia? Depilacja laserowa mówi „stop” tym problemom

Częstą wątpliwością dotyczącą tego rodzaju depilacji jest kwestia bólu. Bywa, że używanie depilatora lub wosku dla osób z niskim progiem bólu jest doświadczeniem bardzo nieprzyjemnym. Nowoczesne technologie wykorzystywane podczas laserowego usuwania włosków pozwalają na bezbolesną depilację. Może pojawić się jedynie delikatne uczucie dyskomfortu, ale również ono neutralizowane jest przez wyposażenie sprzętu do depilacji laserowej w profesjonalny system chłodzenia.

Jedną z ważnych zalet laserowego usuwania włosków jest ograniczenie ryzyka podrażnień. Osoby posiadające wrażliwą skórę, źle znoszą kontakt z maszynką do golenia, woskiem czy z kremami do depilacji. W efekcie powstają nieestetyczne i uciążliwe zaczerwienienia, mikroranki oraz wrastające włoski, które są jedną z najpopularniejszych bolączek osób samodzielnie usuwających owłosienie. Decydując się na depilację laserową, nie musimy martwić się o żaden z tych problemów.

Uniwersalne rozwiązanie

Osoby rozważające depilację laserową nierzadko zastanawiają się, czy tą metodą można usunąć każde włoski. Jeszcze do niedawna stosowano rozwiązania, które najlepiej radziły sobie z grubszymi i ciemnymi włoskami, a zdecydowanie słabiej z tymi jaśniejszymi i cieńszymi. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii, obecne na rynku usługi depilacji pozwalają rozprawić się z niemal każdym owłosieniem. Co ważne, zabiegi tego typu realizowane są nie tylko w największych polskich miastach, ale też w tych nieco mniejszych – np. Salon Depilacji Laserowej w Bydgoszczy dysponuje technologią pozwalającą na skuteczne usuwanie zarówno ciemnych, jak i jasnych włosków, u pacjentów/pacjentek o różnorodnym fototypie skóry. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym miejscu: http://instytutgigi.pl/oferta/depilacja/epilacja-laserowa.

Uniwersalność depilacji laserowej dotyczy nie tylko koloru włosków i skóry, ale też szerokiej gamy miejsc, z których można usunąć owłosienie. Klasyczne miejsca to oczywiście pachy i nogi; laserowa technologia pozwala jednak na wiele więcej, m.in. na usuwanie włosków z brzucha, pleców, okolic bikini, rąk, stóp, twarzy. Wątpliwości mogą dotyczyć pory roku, w której najlepiej wykonywać zabieg. Tu również jednak depilacja laserowa daje fanom gładkiej skóry dużą dowolność – zabieg można wykonywać, niezależnie od pory roku.

Profesjonalne gabinety zapewniają swoim pacjentom i pacjentkom kompleksową opiekę, uwzględniającą wyczerpujący wywiad, jasne przekazanie informacji dotyczących zabiegu oraz zapoznanie z różnorodnymi zaleceniami. Odwiedzając taką rzetelną placówkę nie tylko skutecznie i trwale pozbędziemy się owłosienia, ale również możemy liczyć na życzliwość, rzetelną wiedzę oraz, co za tym idzie, pełne bezpieczeństwo i komfort.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.