Sposób wykonania szklanych paznokci

lip-1192462_640

Szklane paznokcie to zdecydowanie największa sensacja sezonu jeśli chodzi o manicure. Robią furorę wśród celebrytek i w internecie. Są doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które preferują odważne rozwiązanie i już dawno znudził im się klasyczny manicure. Szklane paznokcie same w sobie są rewelacyjnym dodatkiem do każdej stylizacji i dzięki ich wyrazistości, nie musimy martwić się o to, jaką biżuterią ozdobić dłonie czy nadgarstek. Wykonanie paznokci szklanych wcale nie jest jednak proste i wymaga większej precyzji niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Z tego powodu, jego wykonanie należy zlecić doświadczonej kosmetyczce.

Wykonanie manicure’u szklanego  jest czasochłonne i wymaga uwagi, skupienia oraz wyjątkowej precyzji. Po usunięciu poprzedniego lakieru z paznokci, odsunięciu skórek oraz nałożeniu bazy, możemy przystąpić do wykonywania manicure’u szklanego. Pierwszym etapem jest pokrycie płytek warstwą wybranego lakieru. Dużą zaleta salonów kosmetycznych jest dostęp do szerokiej gamy najlepszej jakości kosmetyków, wśród których zawsze znajdą się te, odpowiadające aktualnym trendom. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku shaterred glass, najlepiej sprawdzają się ciemne barwy. Czerń, granat czy butelkowa zieleń, powodują, że efekt odłamków szkła jest jeszcze bardziej widoczny.

Po wyschnięciu pierwszej warstwy lakieru, nakładamy drugą. W tym momencie nakładamy ozdoby, które są całym sensem szklanych paznokci. Do stworzenia imitacji szklanych odłamków, używamy pociętej na kawałeczki folii z celofanu. Aby dobrze trzymała się ona na paznokciach, nakładamy je na płytki zanim druga warstwa lakieru zdąży wyschnąć. Do przenoszenia folii stosuje się mokrą wykałaczkę. Zwilżone drewno sprawia bowiem, że folia będzie się z łatwością przyklejać do wykałaczki. Należy pamiętać, aby bardzo mocno docisnąć kawałeczki folii, a zwłaszcza jej brzegów do paznokcia. Sprawi to, że efekt utrzyma się znacznie dłużej. Kawałeczki przyklejamy blisko siebie, tak, aby pomiędzy nimi zostały tylko minimalne przerwy ukazujące lakier, znajdujący się pod spodem. Gdy pokryjemy już całą powierzchnię paznokcia, całość utrwalamy kilkoma warstwami topcoatu.

Otrzymany efekt przypomina kolorową płytkę szkła o nieregularnych kształtach, która przepięknie odbija światło. Szklane paznokcie nadają się idealnie na imprezę i urozmaicą każdą stylizację. Można zastosować efekt na wszystkich paznokciach lub nanieść go jedynie na palce serdeczne i kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.