Zadbaj o gładką skórę!

girl-1211436_640

Nie jest łatwo być kobietą. Szczególnie latem. Odsłonięte nogi, ręce, częste ubieranie bikini… A we współczesnych czasach u kobiet akceptuje się tylko włosy na głowie i te w postaci brwi i rzęs. Cała reszta uważana jest za zbędne owłosienie, którego należy się pozbyć. Dlatego więc co dwa dni, pod prysznicem walczymy z odrastającymi włoskami maszynką do golenia lub raz na jakiś czas katujemy się depilatorem. Istnieją jednak sposoby dużo skuteczniejsze i łatwiejsze. Jakie?

Na zbędne włoski tylko ciepłe woski!

Wyróżniamy dwa rodzaje wosków kosmetycznych – miękki i twardy. Wosk miękki to taki, którego temperatura topnienia sięga do 40 stopni. Nakłada się go na skórę w kierunku wzrostu włosa, a zrywa za pomocą pasków fizelinowych w kierunku przeciwnym. Wosk twardy natomiast topnieje w temperaturze powyżej 40 stopni. Dzięki temu, że jest cieplejszy i rzadszy, wnika głębiej w skórę przez co jego zerwanie jest mniej bolesne. Ponadto nie wymaga użycia pasków materiału, ponieważ gdy zasycha, traci swoją elastyczność.

Dla osób z bardzo wrażliwą skórą tylko…

Pasta cukrowa! Jest to świetna alternatywa dla wosków. Pastę cukrową wykonuje się wyłącznie z naturalnych składników, dlatego stwarza ona mniejsze ryzyko reakcji alergicznej. Jest dużo mniej bolesna, ponieważ nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków. Po zabiegu skóra nie jest więc zaczerwieniona. Przez jeden dzień utrzymują się tylko czerwone kropeczki w miejscach, w których były włoski. Pastę cukrową aplikuje się na ciepło lub na zimno.

W domu czy w salonie?

Zarówno depilację woskiem, jak i pastą cukrową można wykonać w warunkach domowych, jednak dla niewprawionych kobiet może to być zadanie trudne. Aby uniknąć wrastania i łamania się odrastających włosków pod skorą, preparaty należy zrywać zdecydowanym ruchem dokładnie pod kątem 40 stopni. Dlatego poleca się wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Wykwalifikowana kosmetyczka nie tylko wykona zabieg całkowicie poprawnie, ale także odpowiednio zatroszczy się o podrażnioną po zabiegu skórę. Warto pamiętać, że regularnie powtarzany zabieg pozwala na utrzymywanie się jego efektów nawet do 5 tygodni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.