Co poradzić, kiedy partner zaczyna mieć intymny dyskomfort?

holding-hands-1149411_640

Zaburzenia erekcji są jednym z najpopularniejszych problemów seksualnych współczesnych mężczyzn. Oczywiście w przypadku starszych panów jest to naturalna kolej rzeczy – ochota na seks nie przychodzi tak często jak kiedyś i nie każdy stosunek kończy się wytryskiem. Ale co zrobić w sytuacji, w której partnerowi daleko do sześćdziesiątki, a wstydliwy problem przeszkadza w życiu seksualnym? Warto się nad tym zastanowić, ponieważ skutki tego typu zaburzeń wpływają negatywnie nie tylko na samopoczucie mężczyzny, ale również (a może przede wszystkim) na związek.

Mężczyźni wstydzą się do tego przyznać

Starsi panowie bardzo rzadko wprost mówią o pojawiających się problemach z erekcją. Ci młodsi jeszcze mniej chętnie poruszają ten temat. Wstydzą się nie tylko porozmawiać o kłopocie ze swoją partnerką, problem stanowi nawet rozmowa z lekarzem. Z obawy przed wyśmianiem, sprawa osiągnięcia wzwodu, a raczej jego braku, zostaje zbagatelizowana, tłumaczona przemęczeniem i traktowana jako przejściowy dyskomfort.

Skutki problemu

Zaburzenia erekcji odbijają się na ogólnym samopoczuciu oraz pewności siebie mężczyzn, w szczególności dotykając jego sfery emocjonalnej. Odkryciu obniżonej sprawności seksualnej niemal zawsze towarzyszy destrukcyjne obniżenie poczucia własnej wartości i męskości, a także ograniczona swoboda podczas każdej następnej aktywności seksualnej. Mężczyźni boją się, że nie dotrzymają partnerce tempa, a narastające w ten sposób poczucie winy i wstydu jeszcze bardziej potęguje wstydliwą przypadłość.

Niektórzy panowie dopiero po kilku latach odwiedzają lekarza, inni ratują się lekami pobudzającymi potencję. Inni tak bardzo nie chcą się przyznać do problemu, że ani nie idą do lekarza, ani nie stosują leków. Przez co cierpi życie seksualne ich oraz partnerki, a często w ogóle związek.

Jak pomóc partnerowi?

Dostrzegając u swojego partnera jakiekolwiek oznaki dyskomfortu podczas stosunków seksualnych, warto szczerze zapytać go o jego problemy i wspólnie zastanowić się nad rozwiązaniem. Przede wszystkim należy przekonać go do wizyty u lekarza. Czasami problemy z potencją to objaw chorób, takich jak miażdżyca albo cukrzyca. Może się jednak okazać, że wystarczy stosowanie odpowiednich leków albo unikanie stresu w życiu. Bez względu na przyczynę i diagnozę warto sprezentować partnerowi suplementy diety wzmacniające libido. Preparaty takie jak PeniStim powstają na bazie naturalnych składników, są zatem całkowicie bezpieczne, a przy tym skuteczne – potęgują orgazm i eliminują problemy z erekcją. Informacje o suplemencie znajdują się na stroniehttp://erozkosz.pl/penistim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.