Jak znaleźć dobrego prawnika?

hammer-719061_640Prędzej czy później w życiu większości ludzi zdarzają się sytuacje, w których przydaje się pomoc prawna. Niestety, dopiero wtedy okazuje się, że odszukanie dobrej kancelarii i dobrego adwokata wcale nie jest takie proste. Tym bardziej, że zarówno duże miasta, takie jak Warszawa i Kraków, oraz te mniejsze, jak Częstochowa czy Bielsko-Biała są przepełnione biurami adwokackimi i kancelariami. Skąd możemy wiedzieć, że adwokat, do którego przyszliśmy pomoże nam w naszej sprawie?

Przede wszystkim nie należy korzystać z usług pierwszej lepszej kancelarii. W każdym mieście jest ich co najmniej kilka, dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby znaleźć tę najlepszą dla nas. Szukając przede wszystkim rozejrzyjmy się za miejscem specjalizującym się w naszym problemie – w tej kwestii lepsza będzie kancelaria dysponująca zespołem adwokatów. Wtedy jest szansa, że jeden z pracowników będzie specjalistą w dziedzinie prawa, w której mamy kłopot. Mecenas, który stwierdzi, że jest najlepszy zarówno z prawa gospodarczego, handlowego i administracyjnego prawdopodobnie nie jest ekspertem w żadnej z tych dziedzin. Oceniając kompetencję, zwróćmy uwagę na wrażenie, jakie adwokat wywoła na nas w trakcie pierwszej rozmowy. Jeżeli używa prawniczego żargonu (tak, że nie możemy go zrozumieć), prawdopodobnie próbuje ukryć swoje niedoskonałości.

W trakcie rozmowy nie bójmy się pytać. Próbujmy uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące naszego problemu oraz bardziej ogólne – dowiedzmy się, ile lat praktyki ma za sobą adwokat, czy prowadził już tego typu sprawy, z jakim skutkiem itd.

Zgodnie z przepisami kancelarie, radcy prawni i adwokaci nie mogą się reklamować. Unikajmy zatem „specjalistów” oferujących swoje usługi za pomocą ulotek czy ogłoszeń w gazecie. Opinii na temat interesującej nas kancelarii szukajmy na forach internetowych, niektórzy radcy prawni współpracują z różnymi organizacjami – to dla nich pewna forma reklamy.

Warszawa czy Bielsko-Biała, nieważne gdzie mieszkamy – każdy z nas ma dzisiaj możliwości znalezienia dobrego prawnika lub zaufanej kancelarii. Profesjonalna obsługa prawna to w końcu podstawa sukcesu w przypadku jakichkolwiek problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.