Czarnuszka siewna, roślina cudów.

Marzą Ci się piękne, długie i lśniące włosy? A może cierpisz z powodu wciąż nawracającego trądziku? Masz problem ze stresem a może próbujesz uregulować swój poziom cholesterolu. Wszystkie te problemy wiążą się ze sobą jednym, cudownym rozwiązaniem – Czarnuszka.

Pochodzenie

Roślina z gatunku jaskrowatych pochodzi głównie z Iraku i Turcji. Dzikie rozprzestrzenienie się sprawiło, że zaczęła pojawiać się również w basenie Morza Śródziemnego. Czarnuszka na tę chwilę jest też oczywiście uprawiana w innych krajach. Także w Polsce możliwa jest jej uprawa, pod warunkiem słonecznego stanowiska i żyznej, stale wilgotnej gleby.

Wykorzystanie cudotwórczej rośliny

Zastosowań jest naprawdę wiele, od zewnątrz aż po wewnętrzne schorzenia organizmu. Nasiona czarnuszki zawierają ponad 100 aktywnych substancji.

WŁOSY

I tu magiczna roślina sprawdzi się w wielu aspektach. Czarnuszka pomoże pozbyć Ci się nieprzyjemnego swędzenia skóry głowy oraz zwalczy Twój łupież. Jeśli chciałabyś zapuścić piękne, długie włosy, również tu znajdziesz zastosowanie czarnuszki, która będzie też hamować wypadanie włosów.

Do pielęgnacji włosów świetne będą nierafinowane oleje z czarnuszki, tłoczone na zimno, nakładamy na noc, jest to tak zwane olejowanie włosów. Natomiast na dzień z filtrem UV, który ochroni Twoje włosy także przed wysuszeniem przez słońce.

CERA

Czarnuszka do twarzy, używana jest raczej w małych ilościach z uwagi na jej silny, dla niektórych nawet nieprzyjemny zapach. Na noc olej można dodawać do swoich ulubionych kremów, natomiast w dzień smarować punktowo w miejsca występowania trądziku czy pojedynczych pryszczy. Już po krótkim czasie stosowania oleju z czarnuszki można zauważyć dużą różnice, chociażby w szybszym gojeniu się stanów zapalnych czy mniejszym przetłuszczaniu się skóry.

CHOROBA

Anemia, astma, cukrzyca czy nadciśnienie, alergia oraz słaba odporność. To nie wszystkie ze schorzeń na które uzyskasz pomoc stosując kurację przy użyciu Czarnuszki, jest ich o wiele, wiele więcej. Lekarze twierdzą, że nawet i przy nowotworze, roślina staje się genialnym środkiem leczniczym. W przypadku jednak powyżej wymienionych, przeważnie zaleca się po prostu picie oleju z czarnuszki, produkt powinien być jednak stosowany wyłącznie na surowo. Olej można dodawać do sałatek, sosów czy soku.

Dla osób dorosłych zalecana dawka to 1-3 łyżeczek dziennie, rozłożone na porcje. Dzieci mogą spożywać około 0,5-1,5 łyżeczek, natomiast najlepiej będzie to skonsultować ze swoim lekarzem.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.