Zawsze idealny manicure

nail-657597_640

Na kobiece piękno składa się wiele czynników. Gładka cera, ładna sylwetka, odpowiednio dobrane ubrania, a także dłonie, które są jak wizytówka każdej kobiety. Chodzi nie tylko o zadbaną skórę, ale przede wszystkim o manicure. Estetyczne paznokcie powinny być zawsze w dobrej kondycji, ładnie wypiłowane i najlepiej pomalowane. Niestety, często brakuje czasu, by zatroszczyć się o to samodzielnie.

Rodzaje manicure
Gabinety kosmetyczne oferują różne możliwości w kwestii dbania o paznokcie. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi na dłonie i stopy, można wybierać między manicure japońskim, klasycznym, hybrydowym lub żelowym, w zależności od potrzeb i upodobań klientki. Manicure japoński to dobry pomysł dla osób lubiących naturalny i zdrowy wygląd, ponieważ nie używa się przy nim lakieru. Manicure klasyczny to przede wszystkim wypiłowanie paznokci do pożądanego kształtu, wycięcie skórek i pomalowanie klasyczną emalią. Dla osób lubiących długotrwały efekt najlepszym rozwiązaniem jest manicure hybrydowy lub żelowy. Przy tych rodzajach paznokcie zachowują estetyczny wygląd nawet do dwóch tygodni.

Pomiędzy żelem a klasycznym lakierem
Manicure hybrydowy jest niezwykłym połączeniem zwykłego lakieru do paznokci i żelu do manicure. Sprawia, że paznokcie nim pokryte wyglądają estetycznie i elegancko, nie łamią się i nie zdzierają. Utrzymuje się do dwóch tygodni, bez odprysków i zarysowań. Ponadto, w przeciwieństwie do żelu, nie niszczy płytki paznokciowej. Można go łatwo usunąć bez używania frezarki. Waciki nasączone acetonem nakłada się na paznokcie na 20 minut. Po tym czasie hybryda odchodzi od paznokci, nie naruszając ich naturalnej struktury.

Wykonanie manicure hybrydowego
Zabieg z użyciem lakieru hybrydowego bardzo przypomina manicure klasyczny, z tą różnicą że efekt jest trwały, a tuż po zabiegu nie trzeba się obawiać o zniszczenie manicure. Paznokcie są suche i utwardzone za pomocą lampy UV, używanej po nałożeniu każdej z warstw lakieru. Zanim to nastąpi, kosmetyczka wyrówna i nada odpowiedni kształt paznokciom. Oprócz tego wytnie skórki i odtłuści płytkę. Następnym krokiem jest nałożenie pierwszej, ochronnej warstwy, czyli bazy. Dzięki niej całość manicure będzie dobrze trzymać się na paznokciach. Kolejnym krokiem jest nałożenie kolorowego lakieru. Salony kosmetyczne oferują nawet 200 różnych barw. Ostatni etap to nałożenie topu. Jest to warstwa zabezpieczająca manicure i nadająca charakterystyczny, lustrzany połysk. Cały zabieg trwa około 50 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.